Format Kitap
Barkod 9789750516375
Yayın Tarihi 2014-09-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 168
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 190

Emeği Geçenler :
Yazar   : Jorge Luis Borges
Çevirmen   : Celal Üster
Grafiker   : Suat Aysu
Yayın Yönetmeni   : Murat Belge

Celâl Üster çevirisi,James Woodall'un önsözü,Yazar ve dönem kronolojisiyle.Yedi Gece, düşlerin ve söylencelerin yazarı Borges'in bellek külliyatından eşsiz bir edebiyat armağanı.

Borges'in 1977 yılının Haziran ila Ağustos ayları arasında Buenos Aires'te yaptığı yedi konuşmadan oluşan Yedi Gece'nin ilk baskısı, konuşmaların üstünden üç yıl geçtikten sonra 1980'de yayımlandı. Borges külliyatının en önemli eserlerinden olan kitap, İlahi Komedya'dan Binbir Gece Masalları'na, Budizm'den Kabala'ya eski çağların, söylencelerin, hayalî kahramanların atlasında bizleri renkli bir yolculuğa çıkarıyor. Borges zor konuları en anlaşılır biçimde ele aldığı rahat ve samimi üslubuyla, hayal kurmak ile yazı yazmanın buluştuğu ve ayrıştığı noktalar üzerinde duruyor. Hayal ile gerçeğin devamlılığı ve iç içeliği üzerine kafa yorarken, gerçek hayat dediğimiz şeyin, belki de başka birilerinin rüyasında yaşadıklarımız olduğunu söylüyor.

Borges, kuralsız, harika, hassas, zayıf, büyük, muzaffer, tehlikeli, dehşet verici, arızalı, görkemli, sefil, kısıtlı ve ölümsüz bir çocuk.
-ERNESTO SABATO-

devamını oku..
Kategori : Dünya Klasikleri
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 34
indirim
16.17
Liste Fiyatı : 24.50
Kazancınız : 8.33
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.