Format Kitap
Barkod 9789755336268
Yayın Tarihi 2009-09-06
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 136
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Burcu Bostancıoğlu;Mehmet Akif Okur

Politika ve politikaya dair bilgimiz, esasen gündelik hayatı ve ilişkilerimizi nasıl tasarlayacağımıza, estetik değerlerden hangilerinin etrafında şekillendireceğimize ilişkin çözüm arayışları örgütlemekten ibarettir.

Uluslararası ilişkiler yaklaşımlarında, realizm, düşünceyi uyarmak ya da zekaya hitap etmek yerine, ikna etmek, mevcuda boyun eğdirmek suretiyle manevra alanlarını daraltmakta, politikaya güce boyun eğmek ya da isyan etmek dışında alternatif göstermemektedir. Eleştirel düşünce ise, statükonun nasıl değiştirilebileceğinin bilimsel koşullarını araştırmakta, tarihin dinamiğini inceleyerek, saptayarak ve kestirimler yaparak alternatif manevra alanları, yeni statükolar yaratabilmenin kapılarını açmaktadır.

Burcu Bostanoğlu ve Mehmet Akif Okur, bu kitapta uluslararası ilişkiler düşüncesinde eleştirel kuramın öncülerinden Robert W. Cox'un yaklaşımını tanıtarak, yaratıcı zihniyet ile dünya algılandığında realizmin daralttığı hayatın, nasıl genişleyebileceğini ve derinleşebileceğini gözler önüne seriyor

devamını oku..
Kategori : Siyaset - Politika
% 30
indirim
4.20
Liste Fiyatı : 6.00
Kazancınız : 1.80
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.