Format Kitap
Barkod 9789755337746
Yayın Tarihi 2014-08-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 189
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 205

Emeği Geçenler :
Editör   : Yavuz Alogan
Yazar   : Gülçin Pehlivan

Zamanın yüzünü gösteren kayalar, inancı uğruna yeraltına çekilmiş hayatlar, Tanrı'nın sanatına ışık tutan melekler...

Kayalar, zamanın yüzünü gösterir. Bu kitap, Kapadokya bölgesinde yaşamış Hıristiyanların duvarlara çizdikleri melek tasvirlerini anlatıyor. Daha önceleri monografik bir yayına konu olmayan melek ikonografisi, ilk kez bu kitapta gün ışığına çıkıyor.

Güzel atlar diyarı Kapadokya, çağlar boyunca pek çok medeniyetin hakimiyetine girdi. Bizans İmparatorluğu dönemine gelindiğinde, bölgede kayalara oyularak pek çok kilise inşa edildi. Bu kiliseler sayesinde günümüze ulaşan mimari ve resim sanatı, Hıristiyanlığın bölgedeki tarihsel varlığına tanıklık etmektedir. Birçok kültürün ve dinin en sevilen tasvirleri arasında yer alan melekler, Kapadokya'daki kiliselerde zengin bir ikonografi olarak karşımıza çıkıyor. Kapadokya bölgesinde Bizanslı ustaların inşa ettikleri kiliselerde bu ikonografinin zengin kompozisyonu, günümüzde de bütün dünyanın dikkatini çekmektedir. Dini sahnelerin mekansal dağılımı ise kusursuz bir düzeni yansıtmaktadır.

Kapadokya'nın kayalarına oyulmuş tarihi kiliselerdeki zengin ikonografik örnekler; üslup özellikleriyle birlikte bu sanatın derin izleri, ilk kez bu eserde detaylı biçimde ele alınıyor.

devamını oku..
Kategori : Genel
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 30
indirim
9.80
Liste Fiyatı : 14.00
Kazancınız : 4.20
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30.00 indirim