Format Kitap
Barkod 9789753424974
Yayın Tarihi 2018-09-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 416
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Arthur Phillips
Çevirmen   : Aslı Biçen
Editör   : Tuncay Birkan

Yayımlandığı 2002 yılından bu yana yedi dile çevrilmiş çok başarılı bir ilk roman Prag. Kitaptaki olaylar, Doğu Avrupa´ da eski rejimlerin birbiri ardına devrilmesinden sonra, 1990´da, oluşmakta olan tarihe birinci elden tanıklık etme arzusuyla Budapeşte´ye gelmiş beş maceraperest Amerikalı arasında geçiyor. Ailevi, mesleki, manevi, romantik yaşamlarındaki tıkanıklıklara çözüm bulma arayışıyla buralara savrulmuş bu insanlar, kendi kısa, olaysız, tarihsiz hayatları ile bir şeyler uğruna gerçekten savaşmış, direnmiş, işkence görmüş insanlarla dolu, bütün atmosferine tarih kokusu sinmiş, hâlâ çeşitli köşelerinde savaştan kalma kurşun delikleriyle karşılaşılabilen bu şehrin hayatı arasındaki gizli gerilimi anlamlandırmaya çalışıyorlar ümitsizce.
Kitapta ilk uğursuz alametleri CNN´deki Irak savaşı haberleriyle görülen bu yeni tarih-sonrası dönemden umdukları tatmin edici yanıtları almayı başaramayan bu insanların aklında hep şu sorunun gölgesi olduğu söylenebilir: Acaba yaşam, başka yerde, mesela Prag´da mı?
Tarihin çok canalıcı bir dönemini sağlam bir üslupla ve çok hoş bir mizah duygusuyla anlatan Prag´ın edebiyatseverlerden hak ettiği ilgiyi göreceğini umuyoruz.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat - Roman
% 34
indirim
31.35
Liste Fiyatı : 47.50
Kazancınız : 16.15
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim