Format Kitap
Barkod 9789758225903
Yayın Tarihi 2019-04-24
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 136
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 105 X 160

Emeği Geçenler :
Yazar   : Muhammet Abdullah Seydaoğlu

Şefaat terim olarak, Allah katında mertebesi yüce birinin, bir mümin kişinin bağışlanması veya yüce mertebelere ulaşması için Allah'a yakarmasıdır. Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat akidesine göre şefaat haktır.
Hâfızların, meleklerin, şehitlerin, evliyalar ve çocukların bu imtiyaza nail olacakları yani şefaatçi olacakları sahih rivâyetlerle sabittir. Şefaat-i Ûzma (büyük şefaat) izni Efendimiz (s.a.v.)'e verilmiştir.
Tevessül; Allah'a yaklaşmak veya duaların kabulü için bir ibâdeti, âmeli veya takvasıyla tebarüz etmiş bir şahsı vesile kılmaktır. Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaate göre tevessül haktır ve caizdir.
Kabirleri ziyaret etmek Peygamber efendimizin tavsiyesidir. Kabirleri ziyaret; adabına uygun yapıldığı sürece makbul ve hasen'dir. Kabir ziyaretlerinin, muazzeb olan ruhlara rahmet olarak ikram edilmesi için ta'zim ve niyetiyle yapılması gerekmektedir.
Aynı şekilde Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat akidesine göre kabir azabı da vardır ve haktır. Bu konu hakkında sâbit deliller mevcuttur.
Eserde; ğayba dair ve birbirlerine müteallık olan bu dört mevzuyu, sahih kaynaklara müracaat ederek anlamaya ve anlatmaya gayret ettik.
Ve minAllahit'tevfik.

devamını oku..
Kategori : İslam
15.00
Liste Fiyatı : 15.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim