Format Kitap
Barkod 9789755330440
Yayın Tarihi 1990-10-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 15.Baskı
Sayfa Sayısı 872
Kapak Sıvama Kapak
Kağıt 1.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : William H. Mcneill
Çevirmen   : Alâeddin Şenel
Yayın Yönetmeni   : Şebnem Çiler Tabakçı
Grafiker   : Murat Özkoyuncu

William H. McNeill'in 1967'deki ilk baskısından sonra tarihin akışını 1999'a dek getirdiği yapıtının dördüncü baskısı Alâeddin Şenel tarafından yeniden çevrildi.

Dünya Tarihi, öğrenciler ve akademisyenler kadar genel okuyuculara da seslenmektedir;
İnsanlığın ekonomik, toplumsal, düşünsel evrimine uygar toplumlar kadar yerleşik çiftçi ve göçebe çoban toplulukların, Batı kadar Batı dışındaki kültürlerin katkılarını da vurgulamaktadır;
Üretim teknolojilerinin yanı sıra savaş teknolojilerinin etkilerini, uygarlıklararası etkileşimle dünya çapında kurulan ve bozulan dengeleri, hegemonyaları ve barbar topluluklar ile uygar toplumların kapışmalarını izlemektedir.
Dünya tarihini -okunabilir kalınlıkta- tek bir cilde sığdırmasıyla ün kazanan bu yapıt, üç kronoloji tablosu, kırk bir haritası, insanın kültürel gelişmesini sanat yapıtlarında izleme olanağı veren yetmiş beş fotoğrafıyla, farklı kuramlara dayanan inanılmaz zenginlikte ve çeşitlilikte kaynak yapıtlar listeleriyle gerçek bir genel kültür hazinesidir. McNeill'in tarih anlayışlarını ve kendi tarihi anlayışında oluşan değişikliği anlatan bu Türkçe çeviriye alınan 1994 tarihli Dünya Tarihinin Değişen Biçimi yazısı ile Alâeddin Şenel'in kitaptan derlediği Kronoloji ekleri yapıtın kaynak ve başvuru niteliğini artırıyor.

devamını oku..
Kategori : Tarih
% 30
indirim
77.00
Liste Fiyatı : 110.00
Kazancınız : 33.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.