Format Kitap
Barkod 9786058446687
Yayın Tarihi 2015-11-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 789
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Pierre Bourdieu
Grafiker   : Ali İmren
Dizgici   : İsmet Erdoğan
Çevirmen   : Derya Fırat Şannan;Ayşe Günce Berkkurt
Düzeltmen   : Güney Çeğin;Berkay Çetin

Pierre Bourdieu'nün Fransa'da 1979'da yayınlanan ve çok kapsamlı gözlem verilerine dayanan temel çalışması Ayrım kuşkusuz ki günümüz sosyal bilimler alanı açısından çağdaş bir klasik niteliğinde. Sınıfsal perspektif ile kültürel analizi biraraya getiren ve sınıfsal tahakkümün kültürel mekanizmalarını ifşaya soyunan eserin ayırt edici vasfı, sınıf mücadelesinin gizli bir boyutuna, kültürel tüketimin çok değişkenli ve müphem karakterine odaklanması.

Bu sayede Bourdieu, en yoğun olarak Kant'tan bu yana felsefe tarihinin en muamma sorularından birine, beğeni yargısının kökeni ve işleyişi sorusuna sosyo-tarihsel ve ampirik bir cevap vermeye çalışıyor. Ayrım bu özelliklerinin yanında Bourdieu'nün merkezi kavramlarının (alan, habitus ve sermaye) kullanımının paradigmatik bir resmi de ayrıca.

Muradımız, Bourdieu'nün tilmizi L. Wacquant'ın deyişiyle sınıf incelemeleri açısından Kopernik devrimi tadındaki bu çalışmanın yayınlanmasının, Türkiye sosyal bilimler alanındaki sınıf incelemeleri sahasına yeni bir soluk getirmesi.

devamını oku..
Kategori : Sosyoloji
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 30
indirim
42.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 18.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.