Format Kitap
Barkod 9789755336084
Yayın Tarihi 2012-01-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 1434
Kapak Ciltli
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 245

Emeği Geçenler :
Yazar   : Norman Davies
Yayın Yönetmeni   : Şebnem Çiler Tabakçı
Dizgici   : Yalçın Ateş
Çevirmen   : Burcu Çığman;Elif Topçugil;Kudret Emiroğlu;Suat Kaya
Editör   : Naci Aklan;Mehmet Ali Kılıçbay

Norman Davies, tarihi eğlencesiz bulan herkese tavsiye edilecek bir kitap yazmış. Sıkıcı tek bir sayfa bile bulunmayan bu yapıtta, bilginin büyüleyiciliği kadar, entelektüel kavrayışın varlığı da dikkat çekici. 'Olanaksız bir iş' olarak adlandırılmasına rağmen, bu kitabı öylesine başarıyla ve parlak biçimde yazmış ki olanaksızı inanılır kılmış.
Allan Massie, The Daily Telegraph
Davies, bu büyük anlatının altından hayranlık uyandıracak biçimde kalkmış. Bu uzun anlatı, kutucuklar adı verilen, kitabın kronolojik sırasından çok farklı ve uzak yönlere giden kısa parantezlerle hazmedilir hale getirilmiş. Yazar, insanları geçmişlerini öğrenme konusunda cesaretlendirmeyi, aydınlatmayı ve eğlendirmeyi amaçlıyor. Bunu da başarıyor.
Sebastian O'Kelly, The European
Norman Davies, olağanüstü hacimde ve bilimsel açıdan çok değerli bir kitap yazmış. Kitabın özgün içeriği dışında diğer bir yeniliği de Avrupa'nın bütününün ve onu biçimlendiren tüm etkilerin gerekli ağırlık verilerek dile getirilmiş olması. Bu kitap, Avrupa'nın gerçek hikâyesinin anlaşılması için son derece yararlıdır.
Martin Jacques, The Observer
Bilgi kutucuklarıyla ayrıntılandırılan, anlaşılır, eğitici bir anlatım. Bu muazzam tarih kitabı, daha çok, zamanımıza aittir. Davies, Batı uygarlığının eski zaferci anlatımlarını ve politik düzeltmelerin komik artıklarını reddetmektedir.
Kevin Sharpe, The Sunday Times
Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan tarih kitaplarının en önemli ve en aydınlatıcılarından biri. Bilginin soylu bir anıtı...
Jan Morris, The Independent
Gerçekten kaliteli ve önemli kitaplar az bulunur. Norman Davies'in Avrupa Tarihi bunlardan biri. Bu kitap akıl, berraklık ve bilgiyle yazılmış, parlak bir başarı örneğidir. Yazarın saptamaları çoğunlukla şaşırtıcı ve her zaman güncel. Avrupa Tarihi, herkesin okuması gereken bir kitap.
A. C. Grayling, Financial Times
Kaliteli Avrupa tarihlerine ihtiyacımız var. Davies'in Avrupa Tarihi bunların en iyilerinden.
Felipe Fernandez-Armesto, The Sunday Times
Şimdiye kadar gereksinimi çok duyulan bir kitap, gerçek bir edebi eser. Herhangi bir şey ve her şey hakkında bilgi var.
Norman Stone, The Sunday Times
'Harika' sözü, Avrupa Tarihi'ni nitelemeye yetmez. Bu kitap müthiş karmaşık bir konuda anlaşılır bir yol haritası sunuyor.
John Gross, The Sunday Telegraph
Büyük çoğunluğumuzun katılma konusunda görüş birliğinde olduğu Avrupa'yı tanıma zamanı geldi de geçiyor. Bu işe tarihten başlamak iyi bir yoldur. Mensubu olmayı istediğimiz bu tarihe genel ve çok yararlı bir giriş için Avrupa Tarihi, olabilecek en iyi seçimdir.
Mehmet Ali Kılıçbay
Norman Davies, klasik tarihçilikte yapıldığı gibi kıtadaki ulus-devletlerin siyaset dünyasıyla sınırlı kalmayarak, bu tür genel tarihlerde yer verilmeyenleri de kapsamına alan kültür tarihi yaklaşımıyla, hem yeni hem de kapsamlı ve merakla okunan bir eser ortaya koymuştur.
Kudret Emiroğlu

devamını oku..
Kategori : Tarih
% 20
indirim
227.20
Liste Fiyatı : 284.00
Kazancınız : 56.80
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20.00 indirim